Wandeltochten - info scholen
De rugzakroute is ontwikkeld voor de onderbouw van het Voortgezet Onderwijs. Bij de meeste opdrachten ligt de nadruk meer op eigen waarneming en beleving dan op kennis. Dit maakt de activiteit ook geschikt voor hogere klassen en individueel gebruik.
Het doel van de rugzakroute is leerlingen kennis te laten maken met natuurontwikkeling en laten zien dat dit mogelijk is in een stedelijke omgeving temidden van economische bedrijvigheid. Door het maken van opdrachten en het gebruik van materialen uit de rugzak doen de leerlingen allerlei waarnemingen en ontdekken zij verschillende facetten van de natuur en hun onderlinge relaties. De nadruk ligt op natuurbeleving en hierbij wordt een grote mate van zelfstandigheid verwacht.
Er is uitgegaan van een rugzakroute die 1,5 uur duurt. Hierin kunnen leerlingen vijf opdrachten maken. Natuurlijk kan de verkenningstocht ook langer duren als daar tijd voor is.
|